S14

,,Viete že aj vy pri hraní ping pongu používate uder aké používajú profesionáli”

Stolný tenis je veľmi rozšírený šport po celom svete. Nepotrebujú na to žiadne pomôcky stačí len topánka a kuchynský stôl. Ale keď hovoríme o profesionáloch tým treba normálne storno-tenisové rakety a stôl. Tie to veci nie sú najlacnejšie ak chce byt niekto dobrý musí investovať do toho veľa peňazi a času.

Raketa na stolný tenis (Pingpongová pálka) Butterfly - Acrasport.sk
Zdroj : https://www.acrasport.sk/sportovni-potreby/palka-na-stolni-tenis-pingpongova-palka-butterflyy/
Stôl na stolný tenis SPONETA S5-73i - modrý
Zdroj: https://www.najlacnejsisport.sk/stol-stolny-tenis-sponeta-s573i-modry-p-51612.html?gclid=CjwKCAiAiML-BRAAEiwAuWVgghEAnn_dsEoVYFS78c_pd_U_y5qhf6Sh9btqdgn-Zz9I2aw8XiadihoCzWkQAvD_BwE

Ja tento šport hrávam už 11 rokov a už dačo málo o tom viem.Dnes vám dačo málo poviem o úderoch ktoré sa používajú pri stolnom tenise.

Kontra – je to najzákladnejší úder v stolnom tenise ktorý sa všetci začiatočníci naučia keď začnú chodiť na tréning ale tento uder používajú všetci čo hrajú rekreačne alebo tí čo hrajú prvýkrát . Tento úder spočíva v tom že len posuniete ruku s pálkou smerom ku súperovy tak aby padla na jeho stranu

4/2018 Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou na Grand Finals Tatiana  Kukuľková na olympijských hrách mládeže
Zdroj: http://www.sstz.sk/subory/casopis/2018/%C4%8Casopis%2004-18.pdf

Topspin – je druhý úder čo sa učí hneď po kontre a je to najdôležitejší uder pre profesionálnych hráčov. Princíp je taký istý ako pri kontre ale loptička sa točí rýchlejšie a má rotáciu to znamená že sa točí do nejakého smeru .

Čínska Superliga | Športový klub stolného tenisu v Michalovciach
Zdroj: https://stolnytenis.wordpress.com/cinska-superliga/

A posledný základný úder je Čop. To znamená že loptička sa krúti smerom k vám a aby ste mohli prehodiť na druhú stranu musíte bud odpoveď tým istým úderom alebo topspinom.

Majstrovský titul v stolnom tenise získala Čína
Zdroj: https://www.teraz.sk/sport/stolny-tenis-cinan-ma-long-majstrom/392398-clanok.html

Pridaj komentár