S14

Príprava pred kúpou šteniatka

Na začiatok je dôležité rozhodnúť sa pre výber správneho plemena pre vás. Pri výbere by ste si mali čo najviac o danom plemene naštudovať a porovnať s vašimi požiadavkami.

Zdroj:https://www.baby-babatko.sk/fotky25908/fotos/ST-224447-osuska-pes-2020.jpg

Keď sa rozhodnete o type plemena, tak predtým ako si privediete domov nového psa, je treba skontrolovať niektoré veci. Všetky psy, ale šteniatka hlavne, sú v novom prostredí zvedaví. Práve preto musíte zabezpečiť, aby toto miesto bolo pre neho hlavne bezpečné. Pri úprave domova by ste sa mali zamerať na tieto základné veci:

Elektrické káble sú pre ostré zúbky šteniat obzvlášť lákavé. Zaistite preto, aby boli mimo ich dosahu. Malé šteňatá radi žujú všetko čo nájdu, preto sa poraďte s veterinárom o všetkých rastlinách, ktoré by mohli byť pre neho jedovaté. Skontrolujte časti záhrady v ktorých môže váš pes pobehovať a hrať sa. Overte si, že tam nie sú žiadne rastliny, ktoré by boli pre psy jedovaté. Treba si dávať pozor aj na veci, ktoré môžu nájsť doma a spôsobili by im udusenie alebo závažné problémy tráviaceho traktu. Jedná sa najme o predmety ako: mince, guličky, malé kovové predmety, šperky, gumičky, gombíky. Pri príprave domova pre nového miláčika dbajte na zabezpečenie košov na odpadky, lebo pachu kuchynských odpadkov psi dokážu len ťažko odolať.

zdroj:https://www.tvojeharmony.sk/wp-content/uploads/2019/06/neporiadok-pes-byt.jpg

Pri príchode šteniatka domov, ho nechajte nech sa oboznámi s prostredím a rodinnými príslušníkmi. Veľmi dôležitá otázka – kde bude psík spávať? Musí to byť miesto teplé, ale nie horúce. Psík tam nesmie byť rušený, čiže pelech v najrušnejšej izbe vášho bytu/domu tiež nie je práve najvhodnejší. Naopak ale má byť v blízkosti vás – pes musí mať so svojím majiteľom kontakt. Jednoducho miesto, odkiaľ na vás pes bude vidieť, ale zároveň bude mať pokoj na spanie. Také miesto sa, najmä v bytoch, ťažko hľadá, ale určite ho nájdete.

Zdroj:https://pes-portal.sk/clanky/18/ako-upravit-domov-pre-psa

ID

Pridaj komentár