S14

Cyberpunk 2077 prichádza

Jedna z najočakávanejších RPG hier roku 2020 od štúdia CD Projekt Red prichádza.

“CD Projekt Red je síce doma vo fantasy RPG hrách so Zaklínač sériou, ale niekedy pred siedmimi rokmi sa rozhodol, že skúsi niečo iné a konkrétne v sci-fi žánri. Licencoval si tak značku Cyberpunk, stolnú hru z roku 1988 podľa sector.sk.”

Táto hra sa pýši hlavne neskutočne detailným a prepracovaným otvoreným svetom, v ktorom si hráči môžu užiť veľa hodín online zábavy.

Cyberpunk 2077 Map - Night City Interactive Map
Interaktívna mapa cyberpunk 2077 (NightCity)

Night City je mesto v Kalifornii, ktoré pripomína futuristické Los Angeles ovládané korporáciami. Mesto pri pobreží obkolesené púšťou s mrakodrapmi natlačenými na malej ploche

Síce hra ostáva v otvorenom svete, ale mení prostredie, časové umiestnenie a aj pohľad. Z pohľadu z tretej osoby totiž prechádza do FPS. Hráči od hry očakávajú dobre spracovaný príbeh s veľa Side Questmi. Taktiež ako aj trailer naznačuje by sa malo jednať o jednu z najlepšie graficky spracovaný hier súčasnosti.

Vaša hra, vaša cesta

Pohľad na NightCity

Keďže cyberpunk je zameraný hlavne na príbeh, umožňuje hráčom aby začínali niekoľkými rôznymi cestami, z ktorých vám umožní hra si vybrať kde začať. Prvé misie má každá z postáv vo vlastnom prostredí s vlastným príbehom, no všetky sa postupne stretnú v hlavnom príbehu. Mňa osobne celkom sklamalo že hra nebude meniť svoj príbeh na základe rozhodnutí od hráčov.

Toto všetko má za následok aj dobré hodnotenia, ktoré hra dostáva od recenzentov aj napriek jej údajnej zabugovanosti. Jej bugy neopravil ani Day 0 patch, ktorý mal 50GB. Autori hry slúbili že ešte tento týždeň vydajú ďalší opravný patch, ktorý dúfajme už opraví väčšinu nedostatkov.

Cyberpunk mňa osobne potešil, pretože ide o naozaj jedinečnú a veľmi dobre spracovanú hru od renomovaného štúdia, aj keď sklamal počiatočnými nedostatkami, napriek tomu že autori odkladali jej vydanie niekoľko krát.

Zdroj: https://www.sector.sk/recenzia/37014/cyberpunk-2077.htm

TN

Pridaj komentár