U14

Starostlivosť o problematickú pleť – tipy a triky na doma

Jesenná krása. Jednoduché tipy na domácu starostlivosť|Woman.sk
Zdroj: https://www.woman.sk/moda-a-krasa/moda-a-krasa-plet/jesenna-krasa-ako-na-to/

Aj Vás trápi častý výskyt červených fľakov, alebo akné? Tu Vám ponúkame niekoľko typov a trikov ako si viete pomôcť aj doma.

Problémy s pleťou trápia nemalé množstvo ľudí, najčastejšie postihuje práve tínedžerov, no niektoré zápalové ochorenia pleti sprevádzajú človeka až do dospelosti. Môže ísť o nesprávnu, alebo nedbalú starostlivosť o pleť, používanie produktov, ktoré nie sú vhodné pre daný typ pleti, či nesprávna životospráva. Možností ako si pomôcť je v dnešnej dobe mnoho. Avšak, dôležité je dopátrať sa práve k tým správnym typom ako na to. Práve my vám ich niekoľko ponúkame.

  1. Veľmi dôležité je používať produkty určené práve na váš typ pleti. Ako zistiť aký máte typ pleti môžete na stránke https://bold.sk/4-sposoby-zistit-typ-pleti/
  2. Medzi dôležité kroky zaraďujte rannú a večernú rutinu čistenia pleti. Ráno pleť vyčistite čistiacim gélom alebo penou, opláchnite, dočistite tonikom, ktoré pleť vyživí a následne naneste krém, ktorý pleť hydratuje. Nezabúdajte na aplikáciu krému nech máte akýkoľvek typ pleti, pretože na pleti vytvára ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje rôznym nečistotám a baktériam, aby do nej neprenikali. K večernému čisteniu pridajte produkty, ktoré chcete, aby vám pôsobili na pleti počas noci (napríklad sérum).
  3. Čistenie pleti a používanie mydla. Ak mydlo nie je určené čisto na čistenie pleti, mydlo nepoužívajte. Mydlo je určené na čistenie rúk, to znamená, že ak ním vyčistíte citlivú pleť nie len, že tým zotriete potrebnú prirodzenú ochrannú vrstvu, ktorá sa na pleti nachádza, taktiež tým pleť veľmi vysušíte a to nie je dobré pre žiadnu pleť.
  4. Zanechávajte pleť hydratovanú! Používajte produkty, ktoré pleť hydratujú, predchádzate tým napnutosti pleti, červeným fľakom, šupinkám ale aj vráskam.
  5. Rovnako by ste nemali zabúdať na uteráčik, ktorým si pleť utierate. Mal by byť čistý a vyhradený iba na pleť. V uterákoch sa často množia rôzne baktérie, ktoré nepriaznivo pôsobia na pleť a tak dochádza k vzniku akné.
  6. Vankúš! Povedali by ste, že je dôležité vymieňať si obliečku na vankúši každých 3 až 5 dní? Áno je! Počas spánku naša pleť vyplavuje rôzne nečistoty, ktorých sa zbavuje. Je dôležité dbať na čistú posteľnú bielizeň, hlavne preto, aby sme predišli vzniku akné.
  7. Nepoužívať! A ešte raz nepoužívať! Hovoríme, práve o peelingu, ktorý vašu pleť dráždi v problematickom období. Čo sa týka podráždenej pleti, peeling, je nežiadúci, pretože malé čiastočky masírovaním roznášajú baktérie a infekciu zapálenosti po celej tvári.
  8. Prestaňte sa zbytočne dotýkať svojej tváre! Na rukách sa nachádza najväčšie množstvo rôznych baktérií. Zbytočným dotýkaním tváre, všetky tieto baktérie prenášate na tvár. Citlivá tvár to nemusí znášať dobre a zbytočne vám vznikne vyrážka.
  9. Dostatočný príjem tekutín. Áno, aj tým dokážete svojej pleti pomôcť. Dodržiavaním pitného režimu, nie len pomôžete svojej pleti, ale tiež sa vyhnete zbytočnému podráždeniu, únave alebo dehydrovaniu.
  10. Zdravá životospráva. Tým čo prijímate do tela si viete poškodiť alebo pomôcť. Ak máte skutočný problém s akné, skúste pozorovať svoje telo. Čo mu vadí a čo nie. Problematickú a zapálenú pleť môže ovplyvňovať nadmerný príjem kravského mlieka, plesňových syrov, taktiež nadmerná konzumácia bieleho pečiva, teda lepku. Sladké dobroty a rafinovaný cukor, patria tiež medzi zložky, ktoré pleti škodia. Ak chcete mať krásnu pleť dávajte pozor na to čo konzumujete a pijete. Vo vážnych štádiách samozrejme treba navštíviť špecializovaného odborníka alebo lekára.

ZDROJ: ND

Pridaj komentár