U14

Majstrovstvá sveta vo futbale

Majstrovstvá sveta vo futbale (oficiálny anglický názov: FIFA World Cup) sú najdôležitejšou súťažou v medzinárodnom futbale. Organizuje ju svetová futbalová konfederácia FIFA. Finálový turnaj je najsledovanejšou svetovou športovou udalosťou, výrazne sledovanejšou ako Olympijské hry. Sledovanosť finálového zápasu každé 4 roky vytvára nový svetový rekord v TV sledovanosti udalosti. Sledovanosť pristátia ľudí na Mesiaci už bola mnohokrát prekonaná (Wikipedia 2020)“.

Vždy sa veľmi teším, keď nastane to obdobie ktoré nám prináša Majstrovstvá sveta vo futbale. Napínavé losovane a dych berúce zápasy ma neustále fascinujú a spolu s priateľmi si to veľmi užívame.


Zdroj: (El Gráfico n° 3064)

Zaujímavosti z MS vo futbale

Jedinou krajinou, ktorá ani raz nechýbala na svetovom šampionáte, je Brazília. Zároveň je najčastejším víťazom majstrovstiev sveta, dohromady získala už päť titulov. Tesne za ňou je Nemecko a Taliansko (sport.sme.sk)“.

Až v šiestich prípadoch sa stalo, že majstrom sveta sa stala krajina, ktorá bola hostiteľom šampionátu. Zároveň sa iba raz stalo, že domáci tím skončil hneď v základnej skupine. Negatívny rekord drží Juhoafrická republika z roku 2010 (sport.sme.sk)“.

Brazília je určite favoritom pre mnoho fanúšikov no mojou voľbou je samozrejme okrem reprezentácie Slovenska, reprezentácia Anglicka.

Slovenskí futbalisti si v Európskej kvalifikácii MS 2022 zmerajú sily s Chorvátskom, Ruskom, Slovinskom, Cyprom a Maltou. Boj o MS 2020 sa začne v marci a skončí v novembri 2021

Verím že ako krajina na najbližších majstrovstvách sveta dosiahneme aspoň slušný výkon.

DB

DB

Pridaj komentár