Nezaradené

Vianočné trhy v roku 2020

Každý z nás sa určite tešil na Vianočné trhy, ktoré sa konajú každoročne v mestách, ale aj dedinách po celom Slovensku. Tým, že sa situácia s vírusom Covid-19 zhoršila, muselo sa pristúpiť k zvýšeným opatreniam. Niektoré mestá zrušili tohtoročné Vianočné trhy, v niektorých mestách sa o tom dlho rozhodovalo. Preto veľa starostov vybralo alternatívu takú, že si dajú záležať aspoň na vianočnej výzdobe a atmosfére v svojich mestách, keďže sa Vianočné trhy v mnohých mestách zrušili. Priblížime si teda aspoň niektoré mestá na Slovensku a ich vianočný čas.

Bratislava

Vianočné trhy v hlavnom meste tento rok nebudú. Mesto, ale využilo alternatívu. Bratislava prinesie do ulíc vianočnú atmosféru takým spôsobom, aby občania boli v bezpečí a všetko súhlasilo s epidemiologickými pravidlami. Môžete sa pripraviť na vianočné osvetlenia, ktoré v meste ešte minulé roky neboli. Bratislavské Vianoce, ale nakoniec budú, ale netradične. Mesto bude ponúkať naozaj pestrý program, ale pre bezpečnosť ľudí online formou.

V Bratislave sa začínajú vianočné trhy, prinesú viacero noviniek -  Bratislava SME

Banská Bystrica

Banská Bystrica sa každoročne pýšila veľkolepým vianočným programom. Vždy to začínalo privítaním Mikuláša 6. decembra, ktorý tradične rozsvietil aj vianočný stromček v centre mesta. Toto mesto taktiež zrušilo svoje Vianočné trhy z dôvodu šírenia koronavírusu, ale dalo si záležať na vianočnej atmosfére. Koledy sa budú púšťať z reproduktorov a taktiež občanov bude čakať primátorský punč. Tento rok bude punč chodiť k ním, nie oni k punču. Aby sa zbytočne vírus nešíril, primátor mesta prišiel s alternatívou. Bude sa chodiť o jednotlivých mestských častiach a okoloidúci si budú môcť vychutnať teplý vianočný punč v hrnčeku s banskobystrických Vianoc za symbolickú cenu.

Vianocne trhy, Namestie SNP, Vianoce vianocny stromcek strom Banska Bystrica 2017

Košice

Druhé najväčšie mesto Slovenska zatiaľ nevedelo zo začiatku, ale sa bude vyvíjať táto situácia a bolo neisté, či sa budú konať trhy. Bohužiaľ, po dlhom rokovaní sa zamietlo. Tradičné rozžiarenie výzdoby a veľké privítanie Mikuláša tento rok prebehlo v tichosti. Mesto rozmýšľalo aj nad alternatívou, že keby sa zmiernili opatrenia, tak by sa ešte Vianočné trhy dali zachrániť a pridať niečo navyše. Pre domácich, ale aj iných turistov je pripravený vianočný stromček, ktorým sa mesto môže naozaj pýšiť.

Vianoce v Košiciach - Fotografia - Fotogaléria | ePhoto.sk - foto,  fotografie, fotoaparáty

Pridaj komentár