P15

Viaceré reštaurácie a fitness centrá chcú od utorka opäť otvárať

Reštaurácie a gastro prevádzky napojené na iniciatívu Bojujeme za naše gastro plánujú v utorok (08.12.) otvoriť pre hostí aj interiéry svojich prevádzok. Informoval o tom v pondelok šéf iniciatívy Miroslav Heredoš. Podľa aktuálnych nariadení môžu fungovať iba na terasách a ako výdaj jedál.

Reštaurácia | Sedin Golf Resort
Zdroj: https://www.golfsedin.sk/sluzby/restauracia

“Chceme fungovať aj my v normálnom režime, ako fungujú veľkoobchody, obchody či supermarkety. Chceme byť otvorení v rovnakom móde ako sú otvorené kiná, divadlá alebo kostoly. Vzhľadom na to, že sme sa dozvedeli, že v reštauráciách na Slovensku sa nakazilo iba 20 hostí, sme presvedčení, že my ako segment nie sme šíriteľmi nákazy Covid-19 priblížil Heredoš.

Reštauračné zariadenia majú na to viacero dôvodov. Jeden z nich je aj to, že v okolitých krajinách reštaurácie poskytujú priestory pre svojich zákazníkov aj v interiéri. Ďalším problémom je aj komunikácia s vládou a nedostatočná informovanosť.

K iniciatíve reštauračných zariadení sa pridala aj Únia fitness centier Slovenska. “Obrovské množstvo členov únie zajtra otvára svoje prevádzky, pripájame sa k iniciatíve,” avizoval jej šéf Pavel Kiseľ.

“Ja sa určite nebudem vyhrážať nikomu. Vyzývam každého človeka k zodpovednosti. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii. Ak toto urobia reštaurácie a fitnescentrá, tak zavedú anarchiu,” vyhlásil po pondelkovom rokovaní vlády premiér Matovič.

V aktuálnej situácii to podľa vlády SR nie je správne, avšak nemôžu byť prevádzky uzavreté do nekonečna. Je potrebné nájsť medzi vládou a podnikateľmi, ktorí sú v aktuálnej situácii ohrození krachom prevádzok, určitý kompromis. Obzvlášť v tomto zimnom období, bude určite vhodnejšie, keď podnikatelia otvoria aj interiéry prevádzok, pretože pokiaľ ľudia budú tráviť chladné dni na terasách môžu skôr nachladnúť, či dostať chrípku. Táto kombinácia s Covidom-19 zhoršuje priebeh ochorenia až niekoľkonásobne.

Zdroj: https://ekonomika.sme.sk/c/22550036/viacere-restauracie-a-fitnesscentra-chcu-od-otvarat-premier-hovori-o-anarchii.html

Pridaj komentár