P15

Vhodné rastliny do tmavého bytu

Vo vašom byte je príliš málo svetla a radi by ste si ho chceli zazelenať? Existujú rastliny, ktoré preferujú tmavé prostredie.

Riasogule

Ich pôvod je Japonska. Rastliny patria medzi menej náročné rastliny na svete. Riasogule sú nenáročné na svetlo a preto vám rastlinka vydrží aj v tom najtmavšom kúte. Starostlivosť o riasogule je nenáročná a jednoduchá. Raz za týždeň im stačí vymeniť vodu a v dlani ich formovať do guľového tvaru. Rastliny si vyprodukujú sami fotosyntézu a preto ich netreba prihnojovať.

Riasogule si zamilujete! Vieme, ako pestovať tieto roztomilé vodné  rastlinky | 2
zdroj: https://zahradkar.pluska.sk/izbove-rastliny/riasogule-zamilujete-vieme-ako-pestovat-tieto-roztomile-vodne-rastlinky

Svokríne jazyky

Svokrine jazyky majú krátke korene a preto im stačí malý črepník. Dobre znášajú slnečné miesta ale viac sa im darí na tienistých miestach. Rastlina je vhodná do spálne, pretože vytvára kyslík a v noci zachytáva nečistoty v ovzduší. Na jar je dobré rastlinu presadiť a môžu sa aj prihnojiť.

sansevierie - Forbes
zdroj: https://www.forbes.sk/svokrine-jazyky/sansevierie/

Fikus

Fikus je veľmi háklivý na slnečné žiarenie a preto ak ho vystavíme silnému žiareniu jeho listy sa spália. Rastline je vhodné častejšie čistiť listy od prachu a nechať rastlinu ja jednom mieste, kde je zvyknutá je teplotu a vlhkosť vzduchu. Fikus je potrebné polievať raz do týždňa.

Ficus elastica | Botanical lab
zdroj: https://www.botanicallab.sk/stranka-produktu/ficus-elastica-2

Pridaj komentár