P15

Politická vražda alebo tragická nehoda?

Pred 24 rokmi (29. apríla 1996) zavraždili vo veku 25 rokov Róberta Remiáša. Jeho vraždu polícia podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru SR Denisy Bárdyovej stále vyšetruje.

Príbeh policajta Róberta Remiáša úzko súvisí s únosom Michala Kováča mladšieho. Remiáš bol blízkym priateľom bývalého príslušníka SIS, Oskara Fegyveresa. Ten sa stal korunným svedkom v kauze zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny. Po svojej výpovedi odišiel Fegyveres na utajené miesto a jedinou spojkou so svetom sa stal Róbert Remiáš. Bývalý policajt zomrel pri výbuchu svojho auta v bratislavskej Karlovej Vsi.

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/domace/1826567_je-to-uz-20-rokov-co-zavrazdili-roberta-remiasa

Vtedajšia tajná služba bola podozrivá z prípravy vraždy. Obvinený bol Ivan Lexa, vtedajší riaditeľ Slovenskej informačnej služby. Súd ho však zbavil obvinenia v roku 2006.

Vláda Ivety Radičovej sa v roku 2012 ospravedlnila rodine Michala Kováča ml. a príbuzným Róberta Remiáša, že sa nevyšetrili podozrenia účasti štátnych orgánov na tejto trestnej činnosti a vinníci neboli potrestaní.

Róbert Remiáš
Zdroj: https://domov.sme.sk/c/22065566/vysetrovanie-vrazdy-roberta-remiasa-pokracuje.html

Výrok Vladimíra Mečiara

Vladimír Mečiar ako poslanec v parlamentnej rozprave uviedol: “Rozhodnutie je, že skutok sa nestal. To znamená žiadne ovplyvňovanie, objednávanie vraždy nebolo. Rozhodol ten, kto je oprávnený rozhodnúť. Ostatní ste gágaji, táraji a pre mňa prďúsi“.

Zdroj: https://www.webnoviny.sk/slovensko-si-pripomina-vyrocie-remiasovej-smrti-jeho-vrazda-nie-je-doteraz-objasnena/

Pridaj komentár