P14

Námorník sa zachránil v poslednej chvíli!

Podľa informácii denníka Topky.sk šesťdesiatdvaročný námorník strávil na potopenej lodi vo floridských vodách takmer dva dni. Zachrániť sa ho podarilo až necelých 140 kilometrov do pobrežia, ku ktorému by nemal ani najmenšiu šancu doplávať.

Podľa Topky.sk sa Američan Stuart Bee dostal do problémov po tom, ako sa na jeho plavidle vyskytla mechanická porucha. “Bol prebudený v nedeľu okolo polnoci. Vtedy sa do jeho prednej kabíny dostala voda a vyniesla ho predným prielezom von z lode.” Bee na poslednom vyčnievajúcom kúsku potopeného plavidla strávil 43 hodín. Podarilo sa mu upútať pozornosť posádky plavidla Angeles. Mával na ňu vyzlečeným tričkom.

Podľa sociálnej sieti americkej pobrežnej hliadky muža zachránilo 225 metrové plavidlo, ktorého posádka ho spozorovala ako sa drží potopenej lode.

Námorníkova rodina tušila, že niečo nie je v poriadku. Od popoludnia minulý piatok sa jej totiž neozýval. Lacruiser Relativo, člen posádky, dal svojmu kolegovi svoje “šťastné tričko”. “Mohol som mu darovať nové, no toto je môj favorit číslo jeden. Dúfam, že sa v ňom bude cítiť rovnako pohodlne ako ja počas únavných pracovných pohovorov. Aj ja som bol ako on šťastný, že som dostal prácu. Mal však ešte také šťastie, že nás kurz zaviedol do tejto oblasti,” uviedol Relativo podľa Topky.sk.

      

FOTO Námorník si prešiel
Zdroj: SITA/AP/U.S. Coast Guard

Pridaj komentár