P15

Karibský sen- Svätý Martin

Obrovské kokosové palmy lemujúce panensky čisté biele pláže s tyrkysovou vodou. Takto by sa popísal nenápadný záveterný ostrov v Karibskom mori, patriaci pod súbor ostrovov Malé Antily- Svätý Martin.

Už to bude čoskoro rok, čo som navštívil tento magický ostrov. A aký je môj názor na tento ostrov? Je to raj! No každopádne povedzme si v čom je tento ostrov výnimočný a čo je skutočné lákadlo ostrova.

  1. Maho Beach
Zdroj: https://www.worldbeachguide.com/caribbean/maho-beach.htm

Táto pláž patrí nielen medzi tie najnavštevovanejšie na ostrove, ale aj medzi tie najzaujímavejšie pláže sveta. Hlavný dôvod je ten, že Pláž sa nachádza v absolútnej blízkosti od pristávacej dráhy miestneho letiska. Počas príletu sa tam nahrnie XY zvedavých turistov, ktorý chcú vidieť, extrémne počuť a cítiť prílet lietadla. Ak nie ste milovníci tohto adrenalínu, môžete si vychutnať prílety lietadiel z plážového baru, kde máte na tabuli, do detailu rozpísaný denný harmonogram letov.

2. Gastronomický festival a karneval v Grand Case

Zdroj: http://www.stmartin-sxm.com/images/2008/5/5/GrandCaseNight.htm

Táto udalosť patrí medzi populárne spoločenské akcie domácich ale aj turistov, ktorý majú to šťastie že sa toho mohli zúčastniť. V dedinke na severe ostrova Grand Case sa uzatvorí jedna ulica, pripravia sa tam stánky s miestnymi gastronomickými pochutinami. Počas festivalu človek môže ochutnať gastronómiu kuchýň ktoré nejako historicky ovplyvnili tento ostrov napríklad tradičnú kreolskú kuchyňu s miestnymi grilovanými špecialitami. Na záver dňa sa utvorí na ulici koridor, vyplňujúci tanečnicami a hudobníkmi, ktorý vytvoria sprievod v ktorom každý tancuje.

Tak čo? Navštívil by si tento nenápadný ostrov?

Pridaj komentár