P14

Fastfashion

Obklopujeme sa množstvom nepotrebných vecí. V dnešnej dobe sa mnoho ľudí zaujíma o módu, chcú byť IN a sledujú neustále meniace sa nové trendy. Každodenne si kupujú oblečenie, ktoré nie je pre nich nevyhnutné a kúpia si ho len pre radosť, pretože je za dobrú cenu. Pritom si však neuvedomujú ozajstnú cenu danej veci a už vôbec si neuvedomujú ľudské hodnoty. Keď za pár týždňov vyjde toto oblečenie z módy, tak ho vyhodia a tak vznikajú plné skládky oblečenia.

Dnes sa len každý pozerá na to, čo má kto oblečené. Ak náhodou nemáte trendy oblečenie, hneď vám to dá okolie najavo. V minulom storočí na Slovensku nebola dostupná taká variabilita odevov ako v súčasnosti. Medzi ľuďmi neboli také výrazné rozdiely v oblečení, taktiež kvalita tkanín, šitia je neporovnateľná s tou súčasnou. Ľudia nosili oblečenie, kým ho nevynosili alebo ho neroztrhali. Dnes si kúpite tričko za pár eur a po dvoch vypraniach stratí svoj tvar aj farbu. V súčasnosti existujú čierne piatky. Aby som ale niekoľko hodín čakala pred obchodom, kým ho otvoria a tlačila sa pomedzi ľudí aby som si mohla kúpiť veci, ktoré predávajú za nízku cenu, ďakujem neprosím!  

Dajme si preto pozor na ľudskú chamtivosť aby nás raz všetkých nepriviedla do záhuby. Zamyslime sa nad dnešným konzumom a spravme niečo, čo naozaj pomôže, kým ešte nie je neskoro. Začnime od seba! Obmedzme svoj konzumný spôsob života! 

Pridaj komentár