Nezaradené

Ako nás ovplyvnil život s pandémiou

Celý svet zasiahla situácia, ktorú by nikto nebol predvídal. Ocitli sme sa v sieti pandémie, z ktorej zatiaľ niet úniku. Všetci sme sa museli prispôsobiť a potlačiť svoju komfortnú zónu. Už si ani nepamätáme, kedy naposledy sme pili dobré čapované pivko, kedy bolo dostatok kvasníc v obchodoch či kedy sme naposledy nasávali festivalovú atmosféru. Kvalitná hudba, všade vôkol priateľskí ľudia, slnečné lúče vám pražia do stanu, v ktorom sa nedá dýchať, celým areálom sa šíri vôňa cigánskej pečienky a vy nalievate do plastových poldecákov teplú pálenku ľuďom, s ktorými ste sa len pred chvíľou spoznali. Festivaly nás sprevádzajú celoročne a my vďaka nim načerpáme novej chuti do života, vytvoríme si silné priateľstvá a v neposlednom rade si vyprázdnime svoju myseľ a len si vychutnávame silu prítomného okamihu.

No tento rok je iný, pochmúrny, vyčerpávajúci a pre všetkých aj veľmi stresový. A preto múdrym ľuďom napadla vynikajúca myšlienka. Prišli s projektom, ktorý nás prenesie na online koncert. Aj takouto formou si môžeme pripomenúť tie chvíle, pri ktorých sa nám vždy rozbúši srdce, tie ktoré náš kolektív tak stmeľujú, i keď spolu nestojíme pri pódiu a nespievame z plných pľúc naše obľúbené piesne, i keď spolu nemôžeme tancovať v škole tanca na Východnej.

V tejto dobe, kedy nás všetkých trápi téma Covid-19 musíme myslieť na to najdôležitejšie, a tým je v prvom rade naše zdravie a zdravie našich blízkych. Musíme sa zatnúť a prečkať túto pandémiu aj napriek tomu, že si nebudeme môcť v kľude sadnúť do pizzerie, že zatiaľ nemôžeme chodiť bez rúška, že nemôžeme žiť život tak, ako tomu bolo pred rokom. Každá búrka raz pominie a vyjde slnko a my musíme len dúfať, že to slnko vyjde už čoskoro.

Festival Východná 2019

Pridaj komentár