S14

S14 55832 – Dôležitý futbalový titul

“Pred týmto zápasom sme nemali veľa dôvodov na úsmev. Teraz však vravím, že toto je jedno z našich najväčších víťazstiev v Lige majstrov,” vyhlásil nemecký tréner FC Liverpool, cituje ho portál BBC.

Klopp napočítal pred zápasom 5. kola LM osem chorých alebo zranených hráčov, ku ktorým sa najnovšie pridal aj brazílsky brankár Alisson Becker. Po ňom sa však tešil nielen z víťazstva, ale aj postupu do jarného osemfinále.

A jediný gól úradujúceho anglického šampióna v 58. minúte akoby symbolicky padol po spolupráci mladej generácie hráčov, dokonca tínedžerov. Devätnásťročnému anglickému reprezentantovi do 21 rokov Curtisovi Jonesovi prihral rovnako starý waleský obranca Neco Williams.

A mužom na pravom mieste bol aj 22-ročný írsky brankár Caoimhin Kelleher. V závere zlikvidoval veľkú šancu holandského veterána Klaasa-Jana Huntelaara, ktorá volala po vyrovnaní.

“Skvelá hra aj obetavosť od týchto mladíkov. Som naozaj hrdý. Ak si k tomu prirátame, že sa hrá bez divákov, toto víťazstvo bolo najťažšie vybojované a tým aj najdôležitejšie za veľmi dlhé obdobie. Bolo to pre nás výnimočné víťazstvo,” nadchol sa Klopp.

“Som naozaj prešťastný z toho, ako sa mladí chlapci do toho vrhli. A Curtis Jones je úžasný. Dobrý chlapec a skvelý futbalista,” dodal nemecký tréner “The Reds”.

Na záver pridal aj mierne kritický tón v súvislosti s Williamsom. “Mal vo svojej hre výborné záblesky, ale stále si myslím, že dokáže zo seba vydať viac. Toto je najväčšia futbalová scéna a musí sa na nej úplne rozdať,” dodal Klopp.

Pred záverečným šiestym kolom zápasov v skupinách je FC Liverpool už istý víťaz “déčka”. O druhé postupové miesto si to rozdajú v priamom súboji Atalanta Bergamo a Ajax Amsterdam. Taliansky tím má náskok jedného bodu a stačí mu remíza, ale Holanďania budú mať výhodu domáceho prostredia, aj ked bez divákov.

Jurgen Klopp a Caoimhin Kellehe

(Zdroj: https://sport.aktuality.sk/c/472244/jurgen-klopp-najdolezitejsie-vitazstvo-som-naozaj-stastny/)

Pridaj komentár