S14

S14 30075 Dovolenka počas pandémie

Spiatočné letenky na Zanzibar je možné kúpiť od približne 500 eur aj počas hlavnej zimnej sezóny.

Najobľúbenejšou exotickou destináciou pandemickej jesene sa u slovenských dovolenkárov stal Zanzibar – malé súostrovie v Indickom oceáne pri pobreží východnej Afriky.

Aj keď sa väčší z jeho dvoch ostrovov v svahilčine nazýva Unguja, vo svete je známy práve ako Zanzibar. I vďaka rovnomenného názvu hlavného mesta štátu Zanzibar, ktoré na ňom leží.

Spolu s menším ostrovom Pemba zaberá táto autonómna oblasť s necelým miliónom obyvateľov len niečo cez 2500 z 947-tisíc kilometrov štvorcových územia Tanzánie, 30. najrozsiahlejšieho štátu sveta.

Regionálna vláda Zanzibaru povolila obnovu medzinárodnej leteckej dopravy, ktorú rovnako ako v iných regiónoch zastavili obavy zo šírenia koronavírusu, ešte v polovici mája.

Spolu s týmto rozhodnutím, najmä v snahe pomôcť koronakrízou výrazne zasiahnutému cestovnému ruchu – nosnému pilieru miestnej ekonomiky, tiež zrušila hlavné obmedzenia pre cudzincov.

„Vrátane povinnej karantény a povinnosti preukázať sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19 po príchode,” opisuje Jozef Rybár, manažér cestovnej kancelárie Pelikán pre vzťahy s verejnosťou.

Dodáva, že najmä preto je Zanzibar jednou z mála destinácií, pri ktorej najväčší slovenský predajca leteniek a zájazdov zaznamenáva približne rovnaké predaje ako počas novembra minulého roka.

Zanzibar

Pridaj komentár