S14

S14 65302@im-ucm.org Akcia Judáš: NAKA obvinila policajného exprezidenta Lučanského, zadržali aj námestníka SIS

Polícia eskortuje na výsluch zadržaných v kauze Judáš.

Komando zadržalo v stredu aj bývalého šéfa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra a niekdajšieho viceprezidenta Finančnej správy.

Lavína, ktorú spustila akcia Božie mlyny pokračuje. Počas stredajšieho rána polícia zadržala šesť osôb. 

Jedným z obvinených je aj bývalý policajný prezident Milan Lučanský, či námestník Slovenskej informačnej služby Boris Beňa.

Ako informuje Denník N, Milan Lučanský je momentálne na ceste z Chorvátska na Slovensko, s políciou sa dohodol, že sa dostaví na výsluch.

,,Rád by som, ale som v zahraničí,” uviedol na úvod telefonátu Milan Lučanský pre TV JOJ.

Milan Lučanský uviedol, že nevie a netuší, v akej veci by mal byť vyzvaný na výsluch. To, že ho chceli policajti zadržať viac komentovať nechcel. Na otázku TV JOJ, či pôjde na políciu uviedol, že ak bude vyzvaný tak určite. 

Aj ďalšie zadržané osoby pri stredajšom zásahu polície pôsobili na vysokých funkciách Policajného zboru,  Finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. 

,,Okrem toho je jedna osoba obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,” informovala polícia na sociálnej sieti9fotiek v galériiZdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Zadržané elity

Televízia Joj informuje, že v skorých ranných hodinách zadržali bývalého šéfa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka.

Rehák bol priamym nadriadeným Norberta Paksiho, ktorého polícia zadržala a obvinila pred niekoľkými týždňami spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Obaja skončili vo vyšetrovacej väzbe.

Norbert Paksi sa vyšetrovateľom ešte koncom októbra priznal, polícia ho obvinila z podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/844837/akcia-judas-naka-obvinila-policajneho-exprezidenta-lucanskeho-zadrzali-aj-namestnika-sis/

MD

Pridaj komentár